marketingowy-harpagan.pl

W branży złotniczej znajdziemy sporo marek. Co mają wspólnego? Przede wszystkim kruszce, które zużywają do tworzenia biżuterii, ale także czym dodatkami je wykańczają. Teraz skierujemy naszą uwagę zdobienia. Podzielimy je i trochę przybliżymy.

Imitacje kamieni szlachetnych – pozostają z reguły wytwarzane minii ołowiowej, a jaśniej z odmiany szkła. Projektanci z reguły wykorzystują je w mniej drogich kolekcjach biżuterii. Szkło kryształowe generalnie wyróżnia się wyższym współczynnikiem załamania wiązki światła. Jest również widocznie twardsze od tego nam znanego. Głównym fabrykantem tego surowca pozostaje austriacka firma Elements Swarovski.

Cubic Cyrkonia |to} kolejny chętnie używany kamień. Kamień ten produkuje się w pełni w fabrykach. Jest niebywale krucha, co więcej możemy ją zgodnie z marzeniami barwić. W jubilerstwie ta imitacja diamentu popularny jest nie długo, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Jej największą zaletą pozostaje niska wartość.

Szlachetne Kamienie to najbardziej wartościowe z dodatków upiękniających metale szlachetne. Wyróżniamy ich w przyrodzie zdecydowanie sporo. Ale, dziś skoncentrujemy się na tych najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa odmiana minerału – berylu. Dla amatorów, to ten oliwkowy. Cieszy się popularnością jubilerów, ale także kolekcjonerów. Jest niezwykle twardy, ale także łupliwy.

Rubiny pozostają nieomalże najcenniejszym z rodzai kamieni, ale także należą do gatunku korundu. Słynną niebywałej twardości, najpopularniejsze rubiny są ciemnoczerwone w ich nierzadko można zaobserwować rozszczepienie barwy.

Szafiry – są bardzo doceniane w branży złotniczej. Identycznie jak szafiry są z gatunku korundów. Najczęściej są ciemnoniebieskie. Znaczna ilość jubilerów tworzy go chemicznie.

Diamenty – możemy mówić niebywale krótko. Są najmniej sprężyste z istniejących na ziemi skał oraz również najwięcej warte.

Opisaliśmy główne materiały używane do wzbogacania biżuterii. Nie zapominajmy, że odróżniamy ich na ziemi znacznie więcej.

Marketingowy Harpagan